Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

Zabawy dziadków z wnukami

Rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od... rozpieszczania!:) Zabawy z dziadkiem lub z babcią każdemu maluchowi powinny kojarzyć się z beztroską radością w towarzystwie tych, którzy kochają bezwarunkowo. Połączenie życiowej mądrości dziadków z dziecięcą wyobraźnią to sprawdzony przepis na pyszną zabawę. Podpowiadamy, na jakie zabawki warto się skusić, aby chwile spędzone z wnukami były niezapomnianą atrakcją.

Zabawy w ogrodzie

Starsze wnuczęta na pewno chętnie pomogą swoim dziadkom w pracach ogrodowych, które okażą się pretekstem do nauki o zmieniających się porach roku czy pielęgnacji roślin. Dla kilkulatka świetnym pomysłem będzie zestaw małego ogrodnika zawierający prawdziwe narzędzia ogrodowe, zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie malucha. Dzięki nim zabawy na świeżym powietrzu będą połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Zestaw małego ogrodnika to doskonała propozycja już dla trzylatków, którzy pod okiem dziadków mogą grabić liście lub zamiatać taras.

 

 

Teatrzyki z pacynkami i teatrzyki tekturowe pobudzające wyobraźnię

Gdy pogoda za oknem nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dziadkowie mogą zaproponować wnukom zabawę w teatrzyk. Wspólnie z maluchami można wyciąć tekturowe postacie do teatru cieni, ale można także skorzystać z gotowych zestawów. Atrakcyjne teatrzyki z pacynkami są dostępne w różnych odsłonach. Sympatyczne postacie z bajek zakładane na paluszki pozwolą stworzyć setki scenariuszy – wymyślanych przez dziadków i wnuki. Na uwagę zasługują także zestawy do stworzenia tekturowej scenografii, wspaniale pobudzające kreatywność u młodszych i starszych dzieci. Na wyobraźnię malucha wpłyną także teatrzyki w formie książeczek – dzięki nim rodzinne czytanie zostanie wzbogacone o trójwymiarowe elementy.

 

 

Kreatywna zabawa z pieczątkami

Dobrym pomysłem na urozmaicenie wspólnych zabaw z dziadkami okażą się stempelki. Maluch może z ich pomocą nanosić na kartkę wybrane postacie, a dziadek lub babcia pomogą w dorysowaniu pozostałych elementów rysunku. W tej odsłonie zabawa z pieczątkami będzie bardzo kreatywna i pomoże rozbudzić w dziecku duszę małego artysty. Warto zdecydować się na zestawy stempelków utrzymane w konkretnej tematyce, które przeniosą malucha do krainy księżniczek, kowbojów czy rycerzy.

 

Atrakcyjne zestawy typu memo

Starsze osoby powinny regularnie ćwiczyć swoją pamięć, podobnie jak dzieci! Oczywiście najlepiej ćwiczyć poprzez zabawę, w czym pomocne okażą się zestawy memo story. Dziadkowie mogą wykorzystać je do opowiadania maluchom bajkowych historii lub zaproponować grę w zapamiętywanie odłożonych kart – tak, aby znaleźć pasujące do siebie pary. Taka forma rozrywki wspaniale stymuluje procesy kojarzenia. Zestawy memo są produkowane z dbałością o estetyczne szczegóły, dzięki czemu przyciągną uwagę dziecka także pod kątem wizualnym.

 

Odwiedziny u dziadków powinny kojarzyć się dzieciom z niezapomnianą zabawą! Aby urozmaicić wspólne formy spędzania wolnego czasu, warto sięgnąć po gotowe zestawy zabawek, które przypadną do gustu maluszkom w różnym wieku. Należy podkreślić, że zabawy z dziadkami nie muszą ograniczać się do przestrzeni mieszkania – ogród, działka czy plac zabaw może być równie dobrym miejscem do wspólnej aktywności.

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ