Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

W jaki sposób zachęcić dziecko do spędzania czasu na dworze?

Za oknem świeci słońce, a pociecha chce zostać w domu? Dzięki kreatywnym zabawkom możemy to zmienić! Warto pokazać maluchowi, że zabawy na dworze mogą być naprawdę bardzo atrakcyjne. Najlepiej zaplanować wolny czas zgodnie z zainteresowaniami pociechy. Aktywność na świeżym powietrzu może sprawić dziecku wiele frajdy:)

Sport to zdrowie!

Podwórkowe rozgrywki sportowe to doskonały pomysł na beztroską zabawę. Warto skorzystać z gotowych zestawów gier, polegających na rzucaniu do celu. Większość z nich jest odpowiednia nawet dla najmłodszych dzieci. Gry zręcznościowe, oparte na prostych zasadach, to wspaniała zabawa zarówno dla grupy maluchów, jak i dla całej rodziny. Trzylatkom można zaproponować bardziej skomplikowane zestawy, na przykład gry zręcznościowe w formie krykieta. Dzięki kolorowym elementom maluch z chęcią odda się sportowej aktywności, co zbawiennie wpłynie na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Z kolei dla pociech w wieku szkolnym świetnym pomysłem będzie mini zestaw do gry w baseball.

                                                                              

Skoczki, rowery, hulajnogi...

Dzieci uwielbiają zabawki do jeżdżenia, skakania czy bujania, które pobudzają do aktywności całe ciało. Dzięki nim nawet najbardziej uparty maluch z przyjemnością będzie spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia świetnym wyborem będą skoczki w kształcie zwierząt. Są one bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzą się nie tylko w domowym zaciszu, ale także w ogrodzie czy na podwórku. Skoczki w kształcie zwierząt są jednocześnie bardzo atrakcyjne wizualnie – żaden maluch nie oprze się sympatycznej krówce lub reniferowi. Na uwagę zasługują także rowery i hulajnogi. W tym przypadku ważne jest, aby dopasować pojazd do wieku malucha, o czym wspominaliśmy w poprzednim wpisie: (link). Możliwość kierowania własną hulajnogą lub rowerkiem sprawi dziecku wiele satysfakcji i pomoże wzbudzić w maluchu pewność siebie.

Zabawa w ogródku

Maluchy bardzo lubią naśladować dorosłych, dlatego warto pozwolić im wykonywać drobne prace w ogródku. Dzięki temu pociecha poczuje się potrzebna i przekona się, że pielęgnacja roślin może być wspaniałą zabawą. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, należy zapewnić dziecku atrakcyjne narzędzia do pracy w ogródku. Strzałem w dziesiątkę będzie dziecięca konewka o niebanalnym kształcie, dzięki której maluch samodzielnie podleje kwitnące rośliny. Można także zachęcić szkraba do prac porządkowych – dla kilkulatka własnoręczne zamiatanie tarasu czy podjazdu na pewno będzie niemałą atrakcją. Dzięki narzędziom wyprodukowanym dla najmłodszych użytkowników, pociecha przekona się, że pomaganie w ogrodzie może być o wiele przyjemniejsze niż zabawa w czterech ścianach.

Zabawa w ogródku, sportowe rozgrywki na świeżym powietrzu czy jazda na rowerze to sprawdzone pomysły na zachęcenie dziecka do aktywności na dworze. Warto jak najczęściej korzystać z uroków wiosenno-letniej aury, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie maluszka. Z pomocą atrakcyjnych zabawek kilkuletni domator szybko odkryje atuty beztroskich zabaw na świeżym powietrzu:)

 

 

 

 

 

 

 

 

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ