Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

Pomysły na prezent dla ośmiolatka

Starsze dzieci mają inne zainteresowania niż przedszkolaki. W trosce o rozwój pociechy warto pamiętać o dostosowaniu zabawek do wieku malucha. Jeśli chcemy znaleźć idealny prezent dla ośmiolatka, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie jego zainteresowania. Nierzadko dzieci w tym wieku wykazują predyspozycje do szycia, przestrzennego układania czy sportowych aktywności – rola rodziców musi polegać na udoskonalaniu wrodzonych talentów maluszka, a dzięki atrakcyjnym zabawkom okaże się to bardzo proste.

Klocki dla starszych dzieci – jakie wybrać?

Prezent dla ośmiolatka w formie zestawu klocków? To świetny pomysł, jeśli tylko zdecydujemy się na odpowiednio rozbudowane komplety. Zestawy zawierające ponad 400, ponad 700 czy nawet 1200 elementów umożliwią tworzenie najróżniejszych konstrukcji. Wystarczy odrobina dziecięcej wyobraźni, aby przekształcić wóz strażacki w rower, dom lub samochód. Klocki dla starszych dzieci nie tylko pobudzają do kreatywnego myślenia, ale także wspaniale rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną.

Zestawy artystyczne dla dziewczynek

Dzieci w wieku 8 lat często interesują zabawy artystyczne polegające na malowaniu, szyciu czy naklejaniu. Dla dziewczynek świetnym wyborem będą komplety udostępniające szablony sukienek do dekorowania. Dzięki diamencikom, kolorowym kredkom czy brokatom każda młoda dama z łatwością wykona najbardziej fantazyjne kreacje. Godne uwagi są także zestawy artystyczne do szycia, z pomocą których pociecha stworzy dla swojej lalki modną sukienkę – zgodnie z udostępnionym wzorem, a w przyszłości sama uszyje coś modnego z przygotowanych odzielnie wykrojów.

Atrakcyjne zestawy do eksperymentów

Prezent dla ośmiolatka powinien rozwijać ciekawość do świata – a w tym zadaniu niezastąpione okażą się zestawy do eksperymentów. Dzięki nim pociecha może stać się początkującym detektywem lub naukowcem. Wiele tego typu kompletów stanowi dowód na to, że nauka fizyki bądź chemii może być czystą przyjemnością! Z ich pomocą młody uczeń samodzielnie stworzy sztuczny śnieg, wykona polimerowego robaka lub pozna tajniki zawodu detektywa. Nauka poprzez eksperymenty to prawdziwa frajda!

                                          

Zabawki pobudzające do aktywności

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu dziecka, a dzięki atrakcyjnym zabawkom uda nam się przekonać pociechę, że sport może być świetną zabawą. Idąc tym tropem, wspaniałym pomysłem na prezent dla ośmiolatka okażą się różnego rodzaju gry zręcznościowe – na przykład w formie rzucania do celu. Z myślą o ogrodowych zabawach warto zaproponować dziecku komplet do drużynowej gry Kubb – najlepiej zagrać w nią całą rodziną! Dzięki takiej formie aktywności pociecha wyćwiczy umiejętność rzucania do celu. Do zabaw na świeżym powietrzu można także wykorzystać... linę! Gra w przeciąganie na pewno spodoba się nie tylko ośmiolatkom, ale także starszym dzieciom i rodzicom. To świetna zabawa siłowa, która dostarczy pociechom wiele frajdy! Dzięki takim prezentom uda nam się skłonić do aktywności nawet największego leniuszka:)

Atrakcyjny prezent dla ośmiolatka wcale nie musi być kosztowny – interesujące zestawy do szycia, wyklejania czy układania można kupić w naprawdę korzystnej cenie. Warto pamiętać o dopasowaniu zabawki do zainteresowań pociechy – w przypadku starszych dzieci, właśnie takie upominki są najtrafniejszym wyborem.

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ