Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

Muzyka na wesoło - instrumenty dla maluchów

Muzyka ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka, dlatego już od najmłodszych lat należy oswajać malucha z różnorodnością dźwięków. Z czasem warto zachęcić pociechę do muzycznej aktywności i podsunąć jej pierwsze instrumenty. Nauka gry na gitarze, na akordeonie czy nawet na niepozornych cymbałkach obudzi w dziecku ducha kreatywności, pozytywnie wpłynie na koncentrację i pozwoli na wyrażenie emocji za pomocą muzyki. Najlepiej skusić się na instrumenty dla maluchów, które dzięki atrakcyjnemu wzornictwu dodatkowo zachęcą dziecko do poznawania fascynującego świata dźwięków.

Marakasy dla dzieci, czyli sposób na naukę rytmu

Wystukiwanie rytmu to świetna zabawa, którą można zaproponować już półrocznemu maluchowi. Oczywiście najlepiej urozmaicić naukę specjalnie wybranymi instrumentami, na przykład w postaci marakasów. Produkty wykonane z drewna o najwyższej jakości, ozdobione wesołymi rysunkami, szybko przypadną do gustu maluszkowi, który zacznie wystukiwać swoje pierwsze melodie. Marakasy dla dzieci są standardowym elementem zajęć z rytmiki i pomogą pociechom w zrozumieniu muzycznej rzeczywistości.

Kolorowe cymbałki dla malucha

Jak zacząć pierwszą przygodę z nutami? Najlepiej przy pomocy kolorowych cymbałków! Te charakterystyczne instrumenty podbiją serce każdego szkraba i zmotywują do komponowania własnych melodii. Cymbałki dla dzieci są tworzone z należytą starannością, czego dowodem są odpowiednio szerokie pałeczki, dostosowane do małych rączek. Niektóre propozycje łączą w sobie funkcję instrumentu i wózeczka – metalowe cymbałki na drewnianym wózku nie tylko rozbudzą w maluszku muzyczną wrażliwość, ale także pozytywnie wpłyną na koordynację ruchową.

Instrumenty strunowe dla najmłodszych

Trzyletniemu maluchowi jak najbardziej możemy zaproponować poważniejsze instrumenty, produkowane na bazie prawdziwych mechanizmów stosowanych w profesjonalnym asortymencie. W tym względzie warto wyróżnić instrumenty strunowe, takie jak gitary czy ukulele. To doskonała propozycja pod kątem pierwszej nauki chwytów i wystukiwania rytmu. Struny stroi się dokładnie tak samo jak w prawdziwych gitarach. Oczywiście produkty dla dzieci wyróżniają się odpowiednio mniejszymi gabarytami – tak, aby zapewnić maluchom komfort grania.

Nietypowe instrumenty dla dzieci

Wybierając instrument dla maluszka, nie musimy ograniczać się do popularnych cymbałków czy gitar. Być może nasza pociecha szczególnym uczuciem obdarzy akordeon? W wersji dla najmłodszych miłośników muzyki jest to nieduży i dość lekki instrument. Precyzyjne wykonanie wpływa na jakość dźwięków, które pobudzą malucha do twórczej aktywności.W wersji dziecięcej występuje nawet fortepian. 18-klawiszowy model to świetny początek na przygodę z melodiami wystukiwanymi na czarno-białej klawiaturze.

Muzyka na wesoło? Czemu nie! Dzięki kolorowym, bogato zdobionym produktom każdy maluch z przyjemnością rozpocznie naukę gry na wybranym instrumencie. Warto samemu się przekonać, dlaczego muzyka ma tak zbawienny wpływ na rozwój dziecka!

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ