Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

MAMO! Pozwól mi z Tobą pracować!

Czy kilkulatek może pomagać w pracach w ogrodzie? Oczywiście! Warto jak najczęściej angażować malucha do wspólnej aktywności – tym bardziej, że dzięki temu można nauczyć go odpowiedzialności. W zaplanowaniu konkretnych prac ogrodowych pomogą nam atrakcyjne zabawki dla dzieci produkowane na wzór prawdziwych narzędzi. Dzięki nim nasz mały szkrab poczuje się potrzebny, a efekty działania utwierdzą go w przekonaniu, że wykonuje naprawdę ważne zadania:)

Urocze wiaderka dla dzieci

Jednym z podstawowych narzędzi kojarzących się z pracą w ogrodzie jest wiaderko. Warto zaopatrzyć pociechę we własny model, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale jednocześnie wyróżni się atrakcyjnym wyglądem. Zielone wiaderko dla dzieci z rysunkiem muchomorka to jedna z ciekawszych propozycji dla małych ogrodników. Pomimo metalowej konstrukcji jest ono dosyć lekkie, dzięki czemu pociecha z łatwością będzie przenosić w nim wyrwane kawałki roślin, kamyczki lub korę do obłożenia drzewek. Alternatywą mogą być silikonowe wiaderka dla dzieci, które wbrew pozorom świetnie sprawdzą się nie tylko w piaskownicy. Oferowane modele są dostępne w najróżniejszych kolorach, a ich znakiem rozpoznawczym jest możliwość zwinięcia do minimalnej wielkości. Maluchy mogą z ich pomocą przenosić zeschnięte liście lub kawałki gałęzi.

 

                                          

Rodzinne porządki w ogrodzie

Czy grabienie liści może być atrakcyjne dla malucha? Jak najbardziej – szczególnie, jeśli będzie mógł własnoręcznie zadbać o estetykę ogrodu. Lekkie i wytrzymałe grabie dla dzieci pozwolą naszym pociechom zaangażować się we wspólne sprzątanie działki. Nie musimy martwić się o bezpieczeństwo – narzędzia ogrodowe dla najmłodszych są pod tym względem świetnym wyborem. Odpowiednio wyprofilowana rączka i wielkość dostosowana do wzrostu małych ogrodników to ich znak rozpoznawczy – nie tylko w przypadku grabi, ale i szczotki do zamiatania. Z jej pomocą dziecko z przyjemnością podejmie się zamiatania balkonu czy tarasu, a szybkie efekty pracy będą dla niego źródłem niemałej satysfakcji.

Ogrodowe wyzwanie dla malucha

Kiedy mama sadzi rabatki, mały ogrodnik może samodzielnie posadzić swój pierwszy kwiatek. Oczywiście zadanie musi być poprzedzone rozmową na temat pielęgnacji roślin i konieczności ich regularnego doglądania. To doskonały sposób na nauczenie pociechy odpowiedzialności! Za pomocą szpadla w wersji dziecięcej kilkulatek wykopie właściwy dół i przyklepie ziemię wokół kwiatka. Obowiązkowym zakupem będzie również konewka. Dla starszych pociech świetnym wyborem będzie metalowy model utrzymany w stylistyce prawdziwych narzędzi ogrodowych. Dla młodszych dzieci warto wybrać designerskie konewki do zabawy w piasku, za pomocą których z łatwością można podlać roślinę ciągłym strumieniem lub delikatnym prysznicem.

 

                                       

Narzędzia ogrodowe dla najmłodszych zapoznają malucha z podstawowymi zadaniami w ogrodzie. Jeśli kupimy dziecku własną konewkę, grabie czy szczotkę do zmiatania, na pewno chętnie będzie angażować się we wspólną pracę – która nie stanie się przykrym obowiązkiem, a czystą przyjemnością:)

 

 

 

 

 

 

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ