Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

Hulajnoga - jak dobrać najlepszą do wieku dziecka?

Dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu! Warto połączyć przyjemną zabawę z aktywnością fizyczną, a w tym zadaniu niezastąpione okażą się hulajnogi. W praktyce, hulajnoga często jest pierwszym pojazdem naszego maluszka. Obecnie producenci sprzętu sportowego dla najmłodszych proponują wiele atrakcyjnych modeli, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Najważniejsze jest, aby dobrać hulajnogę do wieku dziecka i tym samym zapewnić mu bezpieczną i przyjemną zabawę.

Zakup hulajnogi – na co zwrócić uwagę?

Producenci sprzętu sportowego oferują asortyment dla młodszych i starszych pociech, dlatego tak istotne jest, aby przed zakupem zapoznać się ze szczegółową specyfikacją wybranych produktów. Hulajnogi dla dzieci różnią się między sobą ramą, systemem hamowania, rodzajem kółek czy kierownicą. Większość z nich to modele regulowane, które można dopasować do wzrostu dziecka – oczywiście w ramach dostępnej skali. Dla rodzica kluczowa powinna być informacja dotycząca maksymalnego wzrostu pociechy i możliwości wyregulowania wysokości kierownicy. Ponadto, istotne jest ograniczenie odnoszące się do maksymalnego obciążenia. Nie bez znaczenia jest również waga samego pojazdu – cięższe modele na pewno nie będą dobrym wyborem dla młodszych pociech. Aby w odpowiedni sposób dobrać hulajnogę do wieku dziecka, należy kierować się rozwojem motorycznym malucha, w tym przede wszystkim umiejętnością utrzymania równowagi.

Hulajnogi dla najmłodszych dzieci

Czy hulajnoga jest dobrym pomysłem dla rocznego malucha? Jak najbardziej, szczególnie jeśli jednocześnie będzie ona pełniła funkcję... rowerka biegowego!:) Niezawodny pojazd 2 w 1 zapewnia świetne przygotowanie do jazdy na dwukołowym rowerze. Dla najmłodszych dzieci doskonałym wyborem będzie model trójkołowy, który ułatwi maluchowi utrzymanie równowagi. Taki pojazd sprawdzi się nawet w przypadku pociech, które dopiero są na etapie doskonalenia nauki chodzenia. Hulajnogi dla najmłodszych dzieci są stabilne i bardzo wytrzymałe – pomimo niewielkiej wagi. Warto zwrócić uwagę na szeroki hamulec tylnych kół, który zapewnia maluchowi bezpieczną jazdę. W przypadku dwufunkcyjnych pojazdów wystarczy skorzystać z mechanizmu zmiany i udostępnić dziecku rowerek biegowy bądź trójkołową hulajnogę – w zależności od jego zdolności motorycznych. Wśród modeli powyżej 1 roku życia można znaleźć także hulajnogi dwukołowe.

Dwukołowe hulajnogi dla starszych pociech

Dziecko powyżej trzeciego roku życia może rozpocząć naukę na dwukołowej hulajnodze – jeśli jednak wciąż ma problemy z utrzymaniem równowagi, również w tym przypadku lepiej postawić na pojazd z funkcją rowerka biegowego. Dwukołowe hulajnogi mogą być dostosowane nawet do obciążenia 50 kg, dlatego przez wiele lat będą sprawdzać się w swojej roli. Z ich pomocą pociecha poprawi swoje umiejętności motoryczne i jednocześnie przygotuje się do jazdy na dwukołowym rowerze. Oczywiście również w przypadku pojazdów dla starszych dzieci mamy do czynienia z regulowanymi modelami – przede wszystkim w zakresie wysokości kierownicy oraz siedziska.

                                   

Niezależnie od rodzaju hulajnogi, bezpieczeństwo dziecka powinno być priorytetem. Koniecznie należy zatem pamiętać o wyborze odpowiedniego kasku, który ochroni główkę pociechy i zapewni komfort podczas beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu.

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ