Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

Ekologiczne zabawki dla najmłodszych

Ekologiczne zabawki cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które chcą dokonać świadomych zakupów, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom każdego odpowiedzialnego rodzica i proponują naprawdę szeroki wybór asortymentu – dzięki temu z łatwością możemy wybrać zabawki zgodnie z zainteresowaniami maluszka. Warto nieco bliżej przyjrzeć się najciekawszym propozycjom dla najmłodszych dzieci, w których pierwsze skrzypce gra ekologia.

Bawełniane przytulanki dla maluszków

Idealna przytulanka dla dziecka musi być jednocześnie atrakcyjna i bezpieczna dla malucha. Jeśli szukamy maskotki dla niemowlęcia, nie możemy decydować się na pluszowe zwierzątka wykonane ze sztucznych materiałów. Najlepszą propozycją będą bawełniane przytulanki, w 100% wyprodukowane z naturalnej bawełny organicznej. Sympatyczne misie czy króliczki na pewno spodobają się maluszkowi nie tylko ze względu na ciekawy wygląd, ale także przyjemny w dotyku materiał. Ekologiczne maskotki łączą w sobie najważniejsze zalety – są miękkie, kolorowe i bezpieczne dla dziecka.

Drewniane układanki – jakie wybrać?

Już od 18 miesiąca życia maluszek może bawić się swoimi pierwszymi układankami. W trosce o prawidłowy rozwój dziecka, warto skusić się na przykład na drewniane puzzle z pieskiem czy konikiem. Dzięki nim zapewnimy maluszkowi pierwsze treningi pamięci oraz naukę logicznego myślenia. W produkcji drewnianych układanek specjalizuje się renomowana firma Janod, która od lat proponuje zabawki wykonane w duchu ekologii. Alternatywą dla puzzli mogą być drewniane układanki w formie sorterów czy bardziej rozbudowane platformy edukacyjne umożliwiające przesuwanie klocków po pętli. Na pewno każdy maluszek zwróci uwagę na kolorowe elementy o zróżnicowanych fakturach, natomiast rodzice docenią pozytywny wpływ zabawki na pamięć oraz koordynację ruchową.

Ekologiczne zabawki wspierające motorykę

Jak zachęcić maluszka do stawiania pierwszych kroków? Z pomocą wychodzą nam ekologiczne pchacze i wózki-chodziki, wykonane na bazie drewna. Są to zabawki projektowane zgodnie z potrzebami najmłodszych pociech, które wciąż mają problem z utrzymaniem koordynacji ruchowej. Gustowna kolorystyka, stabilna konstrukcja i dodatkowe atrakcje w formie dzwoneczków czy pętli edukacyjnych to najważniejsze atuty tych ekologicznych propozycji.

Ekologiczne kredki dla malucha

Szeroki wybór ekologicznych zabawek obejmuje również produkty dedykowane dzieciom powyżej 3 roku życia. Na szczególną uwagę zasługują... ekologiczne kredki! Są one produkowane z naturalnego wosku sojowego, dlatego są całkowicie bezpieczne dla dziecka. To świetna alternatywa dla tradycyjnych kredek wykonanych z parafiny. Ekologiczne, różnokolorowe kamyczki, charakteryzują się gładką powłoką oraz kształtem dostosowanym do małych rączek. Jednocześnie świetnie sprawdzają się w swojej podstawowej roli, ponieważ są wytrzymałe i stoją na straży intensywnej kolorystyki.

Warto już od najmłodszych lat wprowadzać maluszka w świat ekologii i zaproponować mu zabawki wykonane z naturalnych materiałów. Drewno, bawełna organiczna czy wosk sojowy nie wywołują reakcji alergicznych i są w pełni bezpieczne dla pociechy.

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ