Szybki kontakt
Szybki kontakt
e-mail: sklep@lamalu.pl
tel. 732 580 705
pon.-pt. 9:00 - 16:00
Twój koszyk szt./

Czy noworodek powinien spać przy zapalonym świetle?

 

Takie rozwiązanie niesie za sobą wady i zalety. Nasz maluszek, po przyjściu na świat czuje się zdezorientowany w nowym otoczeniu. W brzuszku u mamusi miał ograniczone miejsce, było mu cieplutko i ciemno. Dlatego też nie jest przyzwyczajony do światła, szczególnie ostrego, sztucznego. Nam – mamom jest na pewno łatwiej kontrolować maluszka przy zapalonym świetle. Ale warto podkreślić, że zbyt intensywne oświetlenie dla noworodka zawsze burzy nocny odpoczynek oczu i tym samym może mieć negatywny wpływ na ogólny rozwój.

Dlatego też, projektując pokoik dla dzidziusia, starajmy się dobierać oświetlenie dające rozproszone, delikatne światło, pozwalające nam np. przewinąć maluszka, ale również światło, które będzie przyjazne dla oczu dziecka.

                     

Lampka nocna dla noworodka – jaką wybrać?

Obecnie każdy rodzic ma swobodny dostęp do przeróżnych modeli lampek nocnych, które są dostosowane do potrzeb maluszka i rodziców. Warto przewidzieć lampkę w takim miejscu, abyśmy z łatwością mogli ją zapalić, by w razie potrzeby, nakarmić lub przewinąć pociechę. Do dyspozycji rodziców są lampki stojące na komodzie, wiszące w postaci kinkietów, a także do postawienia na ziemi. Funkcjonalna lampka nocna może być jednocześnie bardzo dekoracyjna – na uwagę zasługują modele o nietypowych kształtach, na przykład w formie sympatycznych zwierzątek. 


 

Można również zdecydować się na bezprzewodową lampkę, którą z łatwością przeniesiecie w pobliże łóżeczka. Tego typu produkty okażą się niezastąpione, gdy już nieco starszy maluszek będzie miał problemy z zasypianiem lub często będzie wybierał się na nocne eskapady. Funkcjonalnym rozwiązaniem są również modele z opcją regulowania natężenia oświetlenia. 

Wspaniałym rozwiązaniem dla mniejszych dzieci jest lampka nocna z projektorem i pozytywką. Wyświetlane na ścianie bądź suficie wzory oraz kojąca muzyka sprawią, że w pokoiku nastanie słodka, senna atmosfera.


Lampka nocna znakomicie sprawdzi się nie tylko w pokoju noworodka, ale także w szpitalu przez pierwsze dni życia maluszka. Ważne jest, aby zdecydować się na produkt gwarantujący subtelne, odpowiednio rozproszone światło, dostosowane do naszych oczekiwań i potrzeb dziecka. Lampka powinna emitować światło o ciepłej barwie, które zapewni spokojny, relaksujący odpoczynek. Należy zwrócić uwagę także na jej wygląd – na rynku obecna jest szeroka gama modeli, które zachwycają uroczą stylistyką, dostosowaną do aranżacji dziecięcych pokoików.

TO JAK? Zapiszesz się do naszego newsletterka :-) ?
Copyright by 2015 Lamalu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. projekt i oprogramowanie sklepu: ebexo
NA GÓRĘ